Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

At which value in the domain does f(x) = 0? -2 O x=-3 Ox=0 Ox=1 10 8 in 6- 4 2 - † ↑ 6 -8 -10 | → 2 3 4 X
what is the significance of tempreture to °c?​
Pam prepared 14 kilograms of dough after working 7 hours. How much dough did Pam prepare if she worked for 10 hours? Assume the relationship is directly proport
The change in the value of a stock is represented by the rational number 6.10 describe in words what this means.
I need to know the answer.
hiệu suất được định nghĩa là tỉ số giữa
What happened to the personal possessions of the inmates? A. They were left alone for after the war B. They were recycled and repurposed for the military C. The
Jamel is to receive Cleocin 289 mg IV for 6.00 hr. The concentration of the solution is 5.00 mg/mL. What is the volume of the solution in milliliters that will
9 7/8 - 2 3/8 = 24 4/5 - 6 3/5 = 29 5/12 - 3 1/12 = 57 7/8 - 48 = ILLL GIVE BRAINLIST PLPSSPSLPSLSPSLSSLSLSLSSLLS<3
Find two different prime numbers that add up to 18​