HelpIneedanwsers HelpIneedanwsers 21-11-2019 Mathematics contestada a chef is making pickles he needs 15 gallons of vinegar the store sells 2 gallons of vinegar for $3 and allows customers to buy any amount of vinegar decide which each of the following ratios correctly represents the price of vinegara.4 gallons to $3.00b.1 gallon to $1.50c. 30 gallons to $45.00d. $2.00 to 30 gallons e. $1.00 to 2/gallons