ummmm70
ummmm70 ummmm70
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

me need help. xjjd j dsj​

me need help xjjd j dsj class=

Respuesta :

darshani45 darshani45
  • 25-11-2020
i think it is 4.66? 14/3=4.66
Answer Link
sonixsensation
sonixsensation sonixsensation
  • 25-11-2020

Answer:

$4.67

Step-by-step explanation:

John + 2 friends = 3

Total cost = $14

$14/3 = $4.6666

$4.6666 ---> $4.67

Consider Brainliest! Hope I helped!

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPP what was the benefit of using indirect rule in India was opposed to direct rule? A. indirect rule less likely to face resistance from the Indians
A car manufacturer ordered 20,000 window assemblies from a supplier. To make sure the assemblies were made to specifications, the supplier of the window assembl
Why do hurricanes develop over oceans? Question 5 options: The ocean is affected by the Coriolis effect. The ocean winds blow from north to south. The war
a=(5,8) b=(3,2) c=(-1,6) d=(-3,-4) *find the gradient of the line that passes through points a and b *find the gradient of the line that passes through points c
what will help with learning spanish? Duolingo will help.
There are 5 cat owners to 6 dog owners. If there are 30 dog owners how many cat owners are there?​
How can we promote nationlity say any two ways​
Determine the solution to the following system of equations: x + y = -3x - y = 1 (-2,3) (-1,-2) (0,0) No Solution
PLS HELP ME ANSWER THISSSS
what is the correct answer?