grej3218
grej3218 grej3218
  • 23-12-2021
  • Mathematics
contestada

Raman purchased 2 an 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. WHat was the price per pound

Respuesta :

zpbrown
zpbrown zpbrown
  • 23-12-2021

Answer:

$3.9 per pound

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 0.6y = for y = 23. . Evaluate −5/7 + x = for x=7/3 PLEASE SOLVE BOTH PROBLEMS
How can I set each side equal to each other?
Imagine almost any Alfred Hitchcock film that you have enjoyed, and you understand the pull of Psychological Suspense. These are books that play with our minds,
Decide whether the sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT as written. Mateo y yo vamos a la granja. correct incorrect
Look at the graph. The slope of the line is _____. Positive Negative Zero Undefined
Need help asap !!!! I read a little bit of the book but have not finshed
You can see that the “transitions” are more than just a simple word. They are transitions of ideas. Your task is to take one of your attention getters and one o
PLEASE WILL MARK BRAINLIEST How is a hybrid vehicle a combination of an electric car and a regular gas powered car?
A region is bounded in the second quadrant by the curve y=ln(1-x), the line y=3, and the y-axis. Find the area of the region. Would the interval be 3 and 0 and
The photographer who showed the realities of the depression to the nation.