qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags but you can buy 200 bags for 6.19 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.03095

Step-by-step explanation:

         0.03095

200   6.19000

        -600

           1900

          -1800

             1000

            -1000

             0

Answer Link

Otras preguntas

Write 243 as a power of 3
what is another way to write 9 times 200
The name Olmec means _____.
According to the Northwest Ordinance of 1787, a territory could apply for statehood after it had
what were varnas????
Jason earned $187 for 17 hours of work.How much did Jason earn per hour?
what is the density of tin
20% of what equals 1581.01
how did the french attitude toward native americans differ from the found in the spanish colonies
What are the 26th - 50th Elements of the Periodic Table