kennedykaylee943 kennedykaylee943
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada

. The cost of a container of grapes is $2.40 and the cost of peaches
is $0.45 per pound. After Karen bought (x - 3) container of grapes
and y pounds of peaches, she had $5 left. How much money did she
have at first?

Respuesta :

Otras preguntas

10. On Earth, where is hydrogen not found? A. Natural gas well B. Water C. Atmosphere o D. Minę
Add. 7 2/15 + 5 2/3 + 9 13/15 =????????????????????????????????????????????????????????????
halla valor de x 2x + x = 90
You need low pressure to walk on snow and ice. True or faulse
im timed please help!! (see photo) ​
How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars
The (blank) describes an agreement that fellow citizens make with each other to form a government and accept the laws made by that government. a.social compact
the best college for screenwriting and why?
The point-slope form of the equation of the line that passes through (1,-1) and has a slope of 4
How does stanza 2 contribute to the poem’s meaning? Cite evidence from the text in your answer. Poem: In Flanders Fields BY JOHN MCCRAE In Flanders fields the p