kerianat kerianat
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Rope costs $2.40 per meter. Xi buys 20.25 meters of rope. If Xi wants to equally share the cost of the rope with two other friends, how much should each person pay for the rope?

Respuesta :

Otras preguntas

What was a result of Brown v Board? Overturning separate but equal in schools O Overturning separate but equal in the US O Redefining separate but equal Separat
what is the measure of angle a?
Which of the following are examples of sociological strategies? Select all that apply. Marxist criticism feminist criticism formalist strategy deconstructionist
How did Jefferson reduce the national debt?
short essay Question
A line passes through the points (-3,4) and (-8,14). Find this line’s slope. If the slope does not exist, you may enter DNE or NONE.
How long does it take to develop a vaccine on average.
It is fashionable in some quarters to wave aside the small and obscure, the bugs and weeds, forgetting that an obscure moth from Latin America saved Australia’s
6. Challenge problem:How far does Jen get on her bike in 7 minutes if she is moving at a speed of 10 miles per 5 minutes
Find the plural for Mama + Papa =