leii55 leii55
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

The price of candy is 36 cents for 4 ounces.
How much will 1.5 pounds cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following best describes the purpose of the Fourteenth Amendment?
What was the japanese goal for the attack on pearl harbor in december of 1941? a. to destroy british naval capacity in the pacific b. to gain a launching area f
|-13|-|0| step by step plz! :P
Omar buys a snack bag of chips that he noticed while standing in line.
What is the difference between nomads and hunter-gatherers of ancient times
Steve is trying to find the maximum out of time he can spend practicing the five skills of the piano music is supposed to be working on the 60 minutes to practi
Math question please help If you get this right I will mark you as a brainliest
Write another fraction that is equivalent to 4/5. Draw a diagram to show that they are equal. Then find the equivalent decimals for both fractions and write the
- fernando, ¿de dónde (4) ______ (tú)? -(5)__________ de colombia.
The whole community approach refers to different organizations within the federal government. a. true b. false