3vytjv2qfw 3vytjv2qfw
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Miles plans to buy some sharpies and 1 ruler at the school store. A sharpie costs $1.55 and the ruler costs $3.22. Miles has $18.16. Write an inequality he could use to find the number of sharpies he can buy. Use x to represent sharpies

Respuesta :

Otras preguntas

What are the zeros of the function F of X equals X squared -13 X -30
if you need 2000 calories per day and you regularly consume 2500 you'll
True or false Historically, unions were considered to be conspiracies against businesses and were prosecuted in the courts.
How does the real-life Dante differ from the fictional Dante?
What is procrastination?
The Manders’s style of speaking shows that they — a. are people who try to keep up appearances b. are ashamed of their lack of education c. have no prior exp
The target heart rate zone should be used when participating in____activity
which of these is a characteristic of modernist writing
The first American combat troops arrived in Vietnam during the administration.
Name the following chemical compound. NaBr a. sodium bromite b. niobium bromite c. sodium bromide d. niobium bromide