taevvs840 taevvs840
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

Given m || n, find the value of x and y.
119°
to
yº
E

Given m n find the value of x and y 119 to yº E class=

Respuesta :

Otras preguntas

Yessica purchased 6 quarts of milk for $9.54
Matt cut mini pizza into six equal pieces and ate two of them Dawn cut her mini pizza three equal pieces amd and ate one piece
Select all that apply. Which equations could you use to change 3/4 to a percent. 1. 3 = 4x 2. 3/4 = x/100 3. 4 = 3x 4. x/3 = 4/100
25 Pts + Brainliest for the first correct answer. Find the value of x. Please answer asap.
Trail mix cost $5.76 for 8 ounces. What is the cost per ounce ?
Who does a U.S. Senator represent? a. all people in the United States b. all people in the Senator's state c. only the people in the state who voted for the Sen
In a brief response, describe two ways that Langston Hughes's "I, Too" is similar to or different from Walt Whitman’s "I Hear America Singing." Cite specific ev
How many cubic centimeters will it take to fill the can? A. h = 5 cm or B. r = 1 cm
What was one major goal of the colonists who first came to Georgia
1. Earth's first atmosphere was composed of mainly which of the following gases? A. hydrogen and helium B. carbon dioxide and oxygen C. nitrogen and oxygen D. c