raphael757 raphael757
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

#5) Un chandail coûte 56$ avec un rabais de 20%. Quel était le prix de ce chandail avant le rabais?​

Respuesta :

Otras preguntas

From what point of view is the beginning of this story told? At what point does the point of view change?
the fastest race horse ran 1/4 mile in 1/3 of a minute. What was the horse's running speed?
Select the correct answer. Select the correct subordinating conjunction to complete the sentence. ___________ he did to study for the final exam must have bee
Cross a heterozygous green skinned zork with a yellow skinned zork. a. what do the possible offspring look like?
identify the value of a
Solve the equation 3|4x+3|+8=17
Choose all the numbers that 135 is divisible by. 2 3 4 5 6 9 10
at a bakery, the cost of one cupcake and two slices of pie is $12.40. The cost of two cupcakes and three slices of pie is $20.20. What is the cost of one cupcak
A rectangular doormat is 21 inches long and has an area of 714 square inches.Find its width
Beth has 15 pounds of laundry. The laundromat chargers $0.80 kilogram . How much will Beth pay for the clothes?