malayka7 malayka7
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

6
Pens cost 20p each.
Rulers cost 60p each.
Saj buys some pens and some rulers.
He buys 8 rulers.
The total cost is £10
How many pens does he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

what new skills did people develop to help them survive in old times
what primary consumer eats reef and seaweed
determine the average difference between 52,000 and 53,800
explain why fewer plants are at the bottom of the deep lakes
The FIRST space station placed into orbit around the earth followed by a team sent from earth to link up with the station was developed by
judy got 117 problems right on a math test in her night school class. She got a score of 78% right. How many problems were on the test?
what is 300% as a decimal and a fraction or mixed number in simplest form?
according to the declaration of independence, what is the power of the government based on
46.82 round to the nearest ten
Mr Smith's art class made a banner for the hall bulletin board in the banners 30 feet long and 4 feet wide what is the area of the banner