rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
depict an angle 7pi over 4 in standard position
How many syllable in electricity
How many syllable in electricity
What equals to 31 using multiplication?
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
3/4 + 1/8= with simplest form.
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..