mkmz mkmz
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is 2.23 The cost of 24 oranges and 12 apples is $8.04. Find the cost of each fruit

Respuesta :

Otras preguntas

How many levels of classification do scientists use today?
Choose the absolute value inequality that corresponds to the given compound inequality.–5 < x + 2 < 9
who is the only person that can break a tie in the senate
A rectangular room is 6 yards long an 12 feet wide.  Find the perimeter in feet.  Then find the perimeter in yards.
Together, Bobs shoes weigh about 1 kilograms. Each shoe weighsabout how many grams.
What are two ways in which the suns energy can be captured and used?  How can both be used in a home?
How did the Constitution of 1832 differ from the Constitution of 1817?
What's 2/3 times 5/6 times14
what is the degree measure of the acute angle formed by the hands of a 12-hour clock that reads exactly 1 o'clock?
what part of the city has a similar job to the cell membrane ?