greissicruz06 greissicruz06
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

have $100 to spend on Halloween candy. A pack of M&Ms cost $3.50. 15 Twix bars cost $7.00. 9 Hershey Bars cost $3.00. If I need 15 M&M packs, 17 Twix bars and 9 Hershey bars how much will it cost? How much money will I have left?

Respuesta :

Otras preguntas

Of an artist can paint 4 paintings in 2 hours what is the artist unit rate
Need help with slope and y intercept on this graph pls
Name at least 3 types of trades people came to do in there city's
What was the first legislative act that was created to end monopolies and regulate businesses?
How did South Carolina justify nullification on constitutional grounds?
how can an employee keep hot held foods safe from contamination
What equation would i use to find out how many sides a polygon has if the interior angle is 160 degrees
write number 7,080,267 in expanded form
Which action is a response to stress? A; release of stress B; enlargement of the frontal lobe C; suppression of the flight or fight response D; increase in
QUICK HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!