JavanteY347800 JavanteY347800
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly was shopping and saw that a 14lb turkey costs $13.86. Calculate the unit price for 1 lb of turkey.

Respuesta :

Otras preguntas

3. Rhonda decided to use the same pattern in her kitchen. She used 250 square tiles and 500 triangular tiles. How much did it cost to tile the kitchen?
What is the range of possible sizes for side x in triangle side lengths of 8.0 and 4.0?
Shakespeare go to college
Some experts fear that a particular policy proposal would make Social Security less secure. Which sentence describes this proposal? ОА. Americans receive a guar
Most of the Earth's volume is contained in the _______ . A. mantle B. crust C. outer core D. inner core
Round 1.823 to the nearest whole number.​
What is the coefficient of the term 13a in the expression 13a + 6b? * A. 1 B. 13 C. 7 D. 6
do i add 40 + 45? Or multiply
It is now twenty-nine minutes to two. What time will it be in 2 hours and 34 minutes? Write your answer using numbers and a colon (for example, 11:58)
Annie wants to have children, but she and her husband have been unsuccessful so far. Do her cells in her ovaries need to go through mitosis or meiosis? Choose