mittieg mittieg
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

2q+ 9 > -3q- 9

q < =

Respuesta :

Otras preguntas

[tex]\frac{9}{20} + 2\frac{9}{10}[/tex]
4 adults consumed food costing $60 for 3days. For the same food cost ,what would be the cost of food consumed by 7 adults for 5days?​
PLEASE HELP NOW write and solve an equation to find the value of X. please explain in details and show your work!
Simplify: (3) + (-4)
order these clefs from lowest to highest​
Solve the following problem. Round to one decimal place if necessary.
If a ribbon that is 30.1 inches long is cut into equal pieces that are 1.75 inches long, how many pieces of ribbon can be created? 1.72 12.7 17.2 172.0
You join an aerobics class at the local gym. The cost is $3 per class plus $10 for the initial mem- bership fee. 17. Write an equation that shows the relationsh
Please explain. I think it’s two step equations
Express each mixed number as a percent 2 1/2 can someone please tell me the awnser​