surayyahjones surayyahjones
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Two 40-ounce jars of peanut butter cost $10.34. Rita wants to buy twelve 40-ounce jars of peanut butter. By what scale factor should Rita multiply $10.34 to determine the cost of 12 jars of peanut butter? ( HELP THIS IS IMPORTANT I NEED ANSWER RN)

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASEEEE HELPPPPPP!
pls help meeh everything is on the image
Which number sentence is true? A. -1/12 times 6/7 = -1/14 b. -1/12 times (-6/7)= -1/14 c. 1/12 times 6/7 = -1/14 d.1/12 times (-6/7) = 1/14
Define volume of a cuboid.
A table titled Number of Dogs Adopted has entries 3, 3, 4, 4, 4, 5, 5, 6, 6, 6, 7, 7, 7, 7, 8, 8, 8, 8, 8, 9, 9. The total is 132.A shelter kept track of the nu
can anyone help me??
What did “Operation Bootstrap" mean for Puerto Rico?
Rethinking Youth Sports to Prevent Kids' Head Injuries by Representative Betty McCollum
how did conditions differ between plantations in north america and the caribbean
What are the different methods used to separate the components of amixture at your home? Write with an example for each.​