chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

if a board game was originally $25 and its on sale for$18, what is the percent of the discount?
How did railroads contribute to urban growth during the second industrial revolution?by providing the greatest number of jobsby transporting raw materials and f
Cubes have sides of equal lengths.What is the fastest way to measure the volume of a cube-shaped table?
A rocket is launched from the ground and follows a parabolic path represented by the equation y= -x squared + 10x. At the same time, a flare is launched from th
Using figuarative language is only way a writer ___or states indirectly
Find the domain of the function f of x equals square root of the quantity twelve x plus twenty four
Explain the pun an angry bird landed on a door knob. then flew off the handle
Which statement best describes an expository text? It provides a first-person account of a personal experience. It presents information using a common structure
10. Most of Greenland is covered by fresh water that is
If the circle in the diagram revolves about the vertical dashed line, which type of geometrical shape will it generate?