misokitty64 misokitty64
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nick paid $2.75 for a gallon of milk. Find the cost per quart of milk at this rate.

a. $0.55
b. $0.70
c. $0.93
d. $1.40

Respuesta :

Otras preguntas

How does energy flow through an ecosystem?
How do you translate light years to miles?
How many moles of AgNO3 is in 25.4 grams
Murillo's popularity among the people of Spain was mainly due to his
A motorcyclist changes the velocity of his bike from 20.0 meters/second to 35.0 meters/second under a constant acceleration of 4.00 meters/second2. How long doe
What is the solution to the proportion? a. m = 2.4 b. m = 3.75 c. m = 4.5 d. m = 4.75
how many units are in the permit course
Does 751 round up or down?
A nonresidential facility where care is provided in different classrooms is typically called?
Name three types of connective tissue