heyimsomonelol heyimsomonelol
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada


Yolanda paid $12.24 for a 6.35-kg bag of dog food. A few weeks later, she paid $13.99 for a 7.48-kg bag at a different store.
Find the unit price for each bag. Then state which bag is the better buy based on the unit price.
Round your answers to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

all right people this is the last question for a while i am losing this laptop because it is the schools but once i get a phone i will be asking questions ever
What effect did the French revolution have? Was the French Revolution "successful"?
Which letter does not have line symmetry? W A Y S
Was your prediction correct?
What happens to the movement of water when a cell is placed in a hypertonic solution?
The sum of a number and three is doubled and then added to the product of six and the original number to give forty six
super easy to get pts:)) HELP, please!;(
How is a readers interpretation affected by knowing the passage is from a memoir
contento. * оооо з Yo de Colombia. е оооо
Which of the following is an example of a labor law?