alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

4) A 2-gallon container of laundry detergent costs $22.00. What is the price per quart?
Submit

Respuesta :

Otras preguntas

Which law regulates online credit reporting
Bella is making button barrettes. she allows each of her friends to reach into her bag of buttons and randomly select a color then she replaces it with the same
The number of bacteria in a culture increases continuously and rapidly when put under a heat source. a culture containing 20 bacteria multiplies to 117,360 in o
Which of the following statements about its area will be true?please help ASAP
A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00 what is the units cost of each lemon in the bag A:$2.50. will mark brainelist for the best answe
Organize a fictional trip for your family. Choose a really nice place like Disney Land or Cuba. Research on the Internet how much it would cost. Calculate how
Bella is making button barrettes. she allows each of her friends to reach into her bag of buttons and randomly select a color then she replaces it with the same
Will is at a shirt sale where he can buy one and get a second one for 40 percent off. He wants to buy two shirts priced at $29 each. How much will he pay?
The set Z={x: x2 -3=0,x is a rational number) is an______set
What is the y-intercept of 2g(x)+3x=6? A.) (0,3) B.) (0,6) C.) (0,2) D.) (0, -3/2)