wesbianca wesbianca
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jack brought a lunch box for $8 and 7 forks. He spent a total of $105. How much did each fork cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Arrange the decimal fractions in descending order.1.3 0.13 3.1 0.31​
how media content effecting culture and society​
Vilas Company is considering a capital investment of $190,000 in additional productive facilities. The new machinery is expected to have a useful life of 5 year
- A box contains 7 apples and 5 oranges. The pieces of fruit are taken out of the box, one at atime and in a random order. What is the probability that the bowl
Write an equation of the line that passes through (–2, 8) and (–4, –4). PLEASE HEEEELP MEEE! PLEASE ACTUALLY PROVIDE AN EXPLANATION! BEST EXPLANATION AND ANSWER
Question 9 of 25 Which is an example of current electricity? A. Positively charged particles are attracted to negatively charged particles. OB. Negative and pos
A motorcycle can travel 70 miles per gallon. Approximately how many gallons of fuel will the motorcycle need to travel 60 km? [1 mile = 1.6 km] 0.2 0.5 0.8 1
how do dirty wells and ponds harm us?
What needs to be done to rationalize the expression 5 over 2 minus radical 3 so there will no longer be a radical in the denominator
What is the range of this function? Help