marcaveli2594 marcaveli2594
  • 24-12-2022
  • Business
contestada

A 2-pint bottle of water costs $2.60. what is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Can anyone help me I am stuck on this question! and tysm for the people who helped me! <3 Have a nice day!
i dont undersyand jnjnjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin
What is the value of x. Please explain how you came to your answer (my other question is worth less and has a scam answer on it :(!!!)
Given that the quadrilateral shown is a parallelogram, which statements are correct? A) mZA = 950 B) mZB = 65 C) mZC = 959 D) AD = 8 E) DC = 12
A system of equations is shown below. 8x - 2y = -4 4x - y = -2
1. Why did the 1st Continental Congress meet? 2. How did the colonists feel about self-rule? 3. What was the Olive Branch Petition? Why did King George refuse t
Add and Subtract Fractions with unlike denominators Kirsten and Gabriel used paint in their art class. They used 2/3 pints of white paint, 2/4 pints of red pain
If You Have NO Explanation Don't ANSWER
Find the sum of the Interior angle measures of a convex 11-gon (an eleven-sided polygon).
Q: Why do Romeo and Juliet rush to get married after declaring their love? Support your inference with evidence from the text. Then explain whether you think th