stucarleympowell
stucarleympowell stucarleympowell
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

Jeff spends $2.52 per gallon of gas and buys 14 gallons. Anna spends $2.16 per gallon of gas and buys 15 gallons.

​How much more does Jeff spend than Anna on gas?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the meaning of the word Treacherous.
Examine the election of 1860, analyze why the election of Abraham Lincoln was enough to drive the south to secession.
10) Which figurative language does the author use in the third sentence to emphasize the difference between the hummingbird and the heron? A) a simile B) animat
What was a chief cause of the rising prices of the 1970s?
Which graph type would be best for showing the height of a fifth-grade student who is taller than 25% of the other students in his class?
Explain your answer plz!
Sweets are sold loose, or pre-packed in 120g bags. The 120g bags are ?1.49 each. The loose sweets are ?0.89 for 100g. By calculating the price per gram, determi
Which statements most accurately define an aspect of an independent clause? (Select all that apply.) It must be joined to a dependent clause to make a complete
The back yard was covered in late afternoon sunlight. The leaves danced in the trees, delighted that spring had finally arrived. The tulips were bright slashes
Which committee in the Senate oversees all branches of the United States’ military? A. Military Committee B. War Committee C. Armed Services Committee D. Army