natalieflores651
natalieflores651 natalieflores651
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

A teacher buys a notebook and a package of pencils for each of the 20 students in his classroom.
• Each package of pencils costs $0.75.
. The teacher spends a total of $40 for the notebooks and the packages of pencils.
Enter the cost, in dollars, of 1 notebook.

Respuesta :

Otras preguntas

How does the use of the Ford tractor change the live of farmers in Texas? PLEASE help I’ll give brainleist!!
graph and step by step explanation 3w - 10>-4
pls help it’s 10 points
Find the geometric mean between 8 and 18. Write answer as a simplified radical. No Decimals!!!!
what is 242 - 198 subtract​
PLEASE HELP ASAP!!!! Kiara said the line with equation 28x - 1/2x = -20 has a slope of 28. What mistake did Kiara make? WILL MARK BRAINLIEST!!!
What does Kenyatta believe will be achieved with deeds and complete unity of people? imperialism of other countries in Africa freedom to earn equal pay for equa
Hi I need help on this question
Seven friends shared 3 cups of popcorn. How much popcorn did each friend get?
PLEASE I NEED HELP CLICK ON THIS IMAGE