risarod1614 risarod1614
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

At a craft store, 20 yards of ribbon cost $24, if the cost is 0. 83 per yard how many will it cost per foot and inch

Respuesta :

Otras preguntas

Snow was quickly piling up on the ground. Wind howled through the trees. Karen wrapped a planket around her and sighed as she watched the snow through her bedro
For English, I am writing a diamante poem. My nouns are chocolate and lemon, and I've thought of the adjectives but I can't think of the verbs for chocolate. Ca
the difference between memory and storage is that memory is ..................and storage is.............a)tempoary fermanentb)permanent tempoaryc)sloe fastd)al
The curtis car traveled an average of 21 miles per gallon of gas. At that rate, how far could the car travel on a full tank of 21 gallons
The sum of four consecutive multiples of 5 is 230. What is the greatest of these numbers ?
For English, I am writing a diamante poem. My nouns are chocolate and lemon, and I've thought of the adjectives but I can't think of the verbs for chocolate. Ca
the difference between memory and storage is that memory is ..................and storage is.............a)tempoary fermanentb)permanent tempoaryc)sloe fastd)al
20/40 - 21/40 x 80/7 Reduce answer in lowest terms. HELP.
What is one tenth of 360°
A $20,000 deposit was placed in a bank paying 5.75% interest compounded quarterly. After 12 months, how much interest was earned.