bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

SOMEONE WHO COULD WRITE IN ANCIENT EGYPT
Discuss how changes in organisms within an environment affect their survival. Specifically discuss the effects of a gene mutation for color in beetles.
which one of the following sentences contains an abstract noun? a. Logic is easily understood b. his skill was legendary c. the case was quite expensive d. th
Tim wants to rent a bike at the state park. It costs $3.95 per hour for the first 4 hours.After 4 hours, the cost is $2.50 per hour. How much would it cost Tim
What is the slope of the line 5y = –3x + 10 ?
Cellular respiration generates a total of 36-38 ATP molecules. How many of these come solely from glycolysis? 15 ATP molecules 2 ATP molecules 30 ATP molecules
What happened at the Battle of Bunker Hill?
What sparked off Shays's Rebellion?
which geologic period lasted for almost 7/8 of earth’s history?
maren walks 3 / 5 mile in 24 minutes at a steady pace. how long does it take her to walk 2 miles