ogletreeboys90 ogletreeboys90
  • 25-05-2023
  • Mathematics
contestada

Leo scores 12 points in a basketball game. He earns 2 points per basket.

How many baskets does Leo make?

Respuesta :

Otras preguntas

A primary consum has 13.000 joules. Based on the energy flow between trophic levels in an energy pyramid, how much energy would be expected to be found at the t
What are genes that have been changed called?
A company purchases a piece of machinery. This machinery is now the company's A. capital B. liability C. asset D. equity
Which of the following questions was NOT answered by the passage ? A. How did Marvell twist his ankle? B. Was the narrator Marvell's brother? Why did Mrs. Moore
You pay $6.59 for 8 ounces of black pepper What is the price in dollars per ounces? dollars per ounce How many ounces do you get for a dollar? ounces per dollar
I need help with this it’s timed
Why does our body cells require oxygen?
what are the benefits of the cluster of curriculum​
What adjective would you chose to describe Brian? Why? Use evidence from the story to support your adjective. (USE R.A.C.E.) (CHAPTER 1)
11. Kona wants to bake at most 30 loaves of banana bread and nut bread for a bake sale. Each loaf of banana bread sells for $2.50, and each loaf of nut bread se