jjayce1 jjayce1
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Respuesta :

Otras preguntas

Despite agreeing to remove Soviet Troops from a Eastern Europe and hold elections, Stalin kept them there, and we see Soviet influenced states appear. What did
!HELP! A rectangle has a length that is three more than twice it's width. Which equation correctl
It is our true policy to steer clear of permanent alliances with any portion of the foreign world; so far, I mean, as we are now at liberty to do it; for let m
What was the result of the embargo Jefferson declared against Britain in 1807
Complete the sentence with the present tense of the reflexive verb in parentheses. Remember to use the correct reflexive pronoun! Here are accents you can cut a
The Arab League was established in 1945 was created to encourage_. A.) All Arab countries to unite under a single Pan-Arab state B.) The creation of a Pan-Arab
how often should you check your privacy settings on your social networking site?
Two mechanics worked on a car. The first mechanic worked for 10 hours, and the second mechanic worked for 15 hours. Together they charged a total of $2575
A pancake recipe calls for 1/3 cup of mix for 4 pancakes. If Beth needed to make 60 pancakes, how many cups of pancake mix will she need? A:5 cups B:4 2/3 cups
what is the area of the shaded part of the circle? you don't have to explain if you don't want to.