daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

The plants in Kayla's garden have a 4-foot 3 8-foot area in which to grow. The garden is bordered by a brick walkway of width w. Write two equivalent expression
PLEASE PLEASE HELP ME!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!! The data to represent average test scores for a class of 19 students includes an outlier value of 81. If the m
i need help plz Choose the word or phrase that best completes each sentence. 1. George Washington when he went to fight the French in the Ohio River Valley. 2
how do you solve this?
A giraffe can run at a speed of 32 miles per hour. Which animal listed in chart has a speed that is 15/16 of that speed of a giraffe? : Cat 30 Cheetah : 70 Jack
15 is what percent of 90?​
What is the function rule for the table above?
Which statement correctly describes the fetal development process?
-7d=56[tex] - 7 = 56[/tex]​
In a class there are 13 seniors, 9 juniors, 8 sophomores and 5 freshmen. If one student is selected at random from this class, what is the probability that this