jorgepena90 jorgepena90
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

14) * Candy bars cost $0.89 for 2 ounces or $1.69 for 4 ounces. What is the better deal? Buy two 4-ounce bars at regular price and get a 2-ounce bar free Or But five 2-ounce bars and save $0.20 on every 2-ounce bar. Buy 2 four ounce bars Buy 5 two ouce bars 15)* 6 points 6 points ​

Respuesta :

Otras preguntas

which decimal is equivalent to 5.005050505
What's the Spanish name for and
If a room is 10 1/2 feet x 12 5/8 feet what is the area of the room as a decimal
Gerundio del verbo comer más la partícula -sé al final
Is the placement of the adjective clause in the sentence correct or incorrect? This year's fireworks show must have been expensive, which is an annual holiday
Which. Of the following. Is an. Infinitive A. To. Be. b. Reading. c cooked. d. Has. Wondered
$40 sweater ;33% discount
white paint costs £2.80 per litre. blue paint costs £3.50 per litre. white paint and blue paint are mixed in the ratio 3:2. work out the cost of 18 litres of th
Today, we have seven major continents. However, most geologists don't think it was like this 200 million years ago. They think there was just _____. one superco
china instituted a one child policy in 1979 because the government recognized that