lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

A few sentences with the word thwart?
What is the length of the hypotenuse? Check my answer?
3x-2x(4y+5y-3) find the algebraic sum
On a small planet, an astronaut uses a vertical force of 175 newtons to lift an 87.5-kilogram boulder at constant velocity to a height of 0.350 meter above the
A sporting goods store sold 2.5 times as many footballs as basketballs last year. Which statement is true? 1.The ratio of footballs to basketballs is 2:5 2.If a
Please help. Show work. Thank you all so much if you answer
what is 29/5 as a mixed fraction
400 times 679 equals what
What is a protein channel?
If a comment is culturally insensitive, it's one that may be considered _______ to certain groups or