lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

When Mario has to leave the house for a while, he tethers his mischievous puppy to the corner of a 12 ft-by-8 ft shed in the middle of his large backyard. The t
i'm not sure how to find the area above can someone explain?
What vital signs would you look at to determine if barbera was having a problem with her lungs?
Answer this pleaseee ty
The roman republic differed from The Greek democracy in what way?
Brett has an intense, irrational fear of needles and other sharp objects. brett might be diagnosed with ________ disorder
need this so quick someone. sqaure root of 16÷ 4^3 = 4^n
WILL GIVE BRAINLIEST 20 POINTS
I could probably figure this out but I have way too much homework so It'd be nice to finish this pathway.
math help! pls and ty ^-^