jadoreroysteer jadoreroysteer
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

what is the surface area? 10ft 8ft 10ft 10ft 12ft

Respuesta :

Otras preguntas

Talk Time Phone Company charges $0.12 per minute of phone use plus a monthly service fee of $8.00 for its phone service. The equation below can be used to find
Jenna bought 6 pounds of apples for $7.38. What is the unit price per pound of apples?
Help me please Ill give you 20 brainly PLEASE HURRY AND ANSWER
please help! determine the probability
An engineer determines that the angle of elevation from her position to the top of a tower is 57o. She measures the angle of elevation again from a point 43 met
why do the people of sumer need to invent mathamatics​
The Crusades benefitted Europeans in what way? A) European imperialism began in northern Africa. B) Muslims were driven from power in European areas. C) Christi
Which climate zone in Mexico and Central America is found in high elevations? A.) Tierra caliente B.) Tierra Fria C.) Tierra Templada
Floras flowers sells 3 rose for 13.50 $. The Green Thumb sells 4 roses for 15 $. Discount Flowers sells 6 roses for 23 $. Who sells roses at the lowest price?
In each of the parts of this question, a nucleus undergoes a nuclear decay. Determine the resulting nucleus in each case. A) {\rm ^{227}_{\;\;89}Ac} undergoes a