brinak47081 brinak47081
  • 26-02-2024
  • Mathematics
contestada

Caleb paid $4.50 for 12 bagels. Which of the following have unit price for bagels greater than the unit price?
a) $2.25 for 6 bagels
b) $5.50 for 15 bagels
c) $3.75 for 10 bagels
d) $7.20 for 18 bagels

Respuesta :

Otras preguntas

How many neutrons are there in an atom of lead whose mass number is 208?
How can you know that a personal behavior might make you more susceptible to abuse? A. The behavior occurs during a disagreement among friends B. The beh
based on context, what is the most likely definition for incentive
How many halves are in the following 12, 10, 13, 15,8 and 5
which of these would most likely change if the Earth's orbit around the sun becomes more rounded? a) tilt of Earth b) global climate c) length of days d) length
Read the passage. Love and Friendship by Emily Brontë Love is like the wild rose-briar, Friendship is like the holly-tree— The holly is dark when the rose-br
What is the missing measure on the big rectangle ?
The 19th Amendment provided universal suffrage to voters at age 18. Please select the best answer from the choices provided T F
Find the product mentally. ( r - s )^ 2 2 r^2 - rs - s^2 r^2 - 2 rs + s^2 r^2 - rs + s^2
x + 8 = 10 solve by subtraction