Jessietorres37431 Jessietorres37431
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

The cost of making or buying goods for sale is an example of what?
a. Administration Costs
b. Payments to Employees
c. Cost of Sales
d. Revenue

Respuesta :

Otras preguntas

You are driving a large rental truck on a windy day vehicles you pass Wil be
Find the solution set for the system of equations. 9x + 5y = 28 5x + 9y = 56
Which decimal is equivalent to 8/10 ? A. 0.8 B. 8.0 C. 80.00 D. 0.08
The constant recycling of protein in the body is known as
A case citation is composed of a string of letters and numbers. a. True b. False
Which stds is incurable regardless of how early it is detected
Which of the following best describes an enclave? a. a separate part of a city dedicated largely to one group b. an industrial neighborhood in a manufacturing
What are four ways that rocks are physically weathered to form soil
A royal colony is owned by the crown and the proprietary colony is owned by wealthy individuals or companies
The electricity that is delivered to our homes from regional generating stations moves over transmission lines that are _____. high voltage and low current high