mrgandollins70731 mrgandollins70731
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

The price of labor is $4 per unit. The price of capital is $________
A. $0
B. $2
C. $4
D. $8

Respuesta :

Otras preguntas

What organ systems are involved when running?
Just look at the pictures I really need help
What purpose do most authors have for writing literature? (A) to inform readers about a topic (B) to convince readers to agree on an Issue (C) to entertain rea
What is historically important for lawmakers to understand?
Cam walked 4 units down and 8 units left to reach the origin. What is the ordered pair of his starting point?
miranda to study really hard this year because she wants a good grade is studying studies had studied will stud
How do you Simplify 10-(-2)
How many solutions does the equations 2m + 4 (m-3) = 7m - 4 have?
The map below shows the location of some natural resources in North America. According to the map, which natural resource is found in Canada, the United States,
During pregnancy under what condition is Rh factor incompatibility a problem