Jowell3712 Jowell3712
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

Given ∫0⁴ ∫( √ (x))² (3)/(1+y³)dydx=lna, determine the value of a.

Respuesta :

Otras preguntas

A 64 ounce bottle of organic orange juice costs $14.72. What is the price per ounce? Anna typed 600 words in 15 minutes. How many words can she type per minute?
Communist Socialism in China led to... a glorious "People's Paradise" in which workers shared labor, worked according to ability, and received according to need
Consider the line plot below. What is the median of the data? What is the mean?
Find the area of the triangle. 12 ft 13 ft The area of the triangle is ft2.
Simplify ( 2 √ 5 + 3 √ 7 ) 2
20 POINTS What is the area of the figure pictured below? the figure is not drawn to scale :) a: 197 cm^2 b: 158cm^2 c: 155 cm^2 d: 55 cm^2
____ are made up of solutes and solvents A.Suspension B.Colloid C.Solutions
WILL GIVE BRAINLIEST!! complete orbit around the sun for Saturn is approximately 5.7 x 10^9 miles and takes approximately 3 x 10^1 Earth years. About how far do
if anyone ANYONE can tell me these answers correctly i will mark brainlist
Foods that are basic can be identified by what taste A. Salty B. Sour C. Bitter D. Sweet