jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

can somebody help me?
how do you do question 4, 5 and 6? I don't understand :(
How many hours would it take to get from Maine to Colorado?
Emanuel Leutze’s Washington Crossing the Delaware, describes the historic event when __________________
All of the following require breaking and forming chemical bonds except grilling a hamburger mixing vinegar and baking soda roasting a marshmallow bending a nai
Chemosynthetic get their bacter from what
How do Lincoln and Lee feel about secession?
the nitrogen base adenine will bond with?
Find the area of a rectangle measuring 25 feet long by 8 feet wide.
How to advertise a soccer game