rshauna86 rshauna86
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls for 13.20. What was the unit rate in dollars?

Respuesta :

JZISHERE JZISHERE
  • 24-02-2016
The answer is 2.20 You get this by doing 13.2÷6=2.2 Hope it helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2016
Divide

13.20/6 = ?
2.2 

Answer: $2.20 per bowl 
Answer Link

Otras preguntas

gary had $230. he spent 45% of the money on a wallet. how much money did he have left?​
What is an allele? A. Trait form that is hidden by a dominant gene B. One of different forms of the same gene C. Trait form that is displayed by recessive genes
At the check-out counter of the convenience store, Laura is given several nickels and dimes as change. Laura hates carrying so much change in her purse so she d
A country's population in 1990 was 46 million. In 2002 it was 49 million. Estimate the population in 2006 using the exponential growth formula. Round your answe
Julio and Vanessa are on their first date when Julio pressures Vanessa to have se/x. When she tells him no, he grabs her and kis/ses her anyway. hich behavior d
1 Point Which of the following best describes a foil in a story? O A. A character who clashes with all of the other characters in the story O B. A character who
Carbon fixation involves the addition of carbon dioxide to _____.
Cosmologist study ____
The best fitting straight line for a data set of X-values plotted against y-values is called a. a correlation matrix b. polynomial expansion c. varimax rotation
What kind act did Perrault perform for Buck?