Peace01
Peace01 Peace01
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and four bananas cost $4.85 . three apples and ten bananas cost $8.75.Find the cost of an apple.

Respuesta :

peachkiki90
peachkiki90 peachkiki90
  • 24-02-2016
2.92. you divide 8.75 by 3 it will be 2.916666666. you have to round.
Answer Link

Otras preguntas

write a recursive rule and an explicit rule for the arithmetic sequence
three factors that improve human capital.
Kuri spent a total of $68 on trading cards. His collection contains two types of cards. A pack of trading card A cost $4, and a pack of trading card B cost $7.
The Bune family left at 7:00am.They travelled at an average speed of 80km/h.How far had they travelled by 10:00am.
Why will the crucible and its contents gain mass when heated?
In one 8 hour day 5 barbers gave a total of 120 haircuts. The barbers gave the same number of haircuts per hour
Was Truman's doctrine effective
Which of the following is the first step in putting on a personal fall arrest system
2400 divided by 300????
65 centimeters is what as a fraction