haf3 haf3
  • 22-05-2018
  • Mathematics
contestada

Kaylee and her mom went to the craft store to buy supplies to make a costume for kaylee school play. They needed 3 1/2yards of gold fabric. If each yard costs $4 how much will 3 1/2 yards cost?

Respuesta :

rachmass
rachmass rachmass
  • 22-05-2018
$12 1/2 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

A certain brand of coffee comes in two sizes. An 11.3 -ounce package costs $2.88 . A 27.8 -ounce package costs $6.48 . Find the unit price for each size. Th
how do you solve this? (7m-4)-(3m+2)
Tamara’s dosage of medication has recently decreased 20 milligrams per day. What is the total decrease in Tamara’s medication at the end of the week? Show your
When journalizing a transaction, a short explanation may be written?
Write the equation in standard form of the circle with radius 5 and center 0,3
What is the length of TU and OL?
What happens if i get the flu shot twice?
A 88 ​-inch pipe is cut into two pieces. One piece is three times the length of the other. Find the lengths of the two pieces.
one table sale has 75 cookies. Another table has 60 cupcakes. which table allows for more rectangular arrangements when all the cookies and cupcakes are display
What is the most likely cause of this person color blindness what does 20/300?