Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
what is 400 less than 2237?
If the apy of a savings account is 2.8% and if the principal in the savings account we're $2600 for an entire year what will be the balance of the savings accou
A polling organizations wants to sample the opinions of low-, medium-, and high-income people. Which sampling strategy is best suited for this purpose? A. con
A group of friends are going to a cottage for the weekend and you look at the road map to see where it is. The scale used is 1 : 250,000 The distance measur
The solutions to a quadratic equation are x = 2 or x = -3. What are the x-intercepts of the related quadratic function? A. 2 and -3 B. -1 only C. -2 and 3
If A=3x2+5x-6and B=-2x2-6x+7then A-B equals
susan wants to make 2 square flags to sell at a crafts fair the fabric she wants to buy is 4 meters wide she doesn't want any fabric left over whats the least a
How far away from zero on the x-axis is the point (4,7)
4. Jim uses 3 cups of peaches to yield 4 cups of peach jam. He also makes strawberry-peach jam. He uses equal amounts of strawberry and peaches. How many cups o
PLS HELP ME ASAP FOR 6 and 7 please! (SHOW WORKKK!) + LOTS OF POINTS