kyndallhop kyndallhop
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

OpalLogic
OpalLogic OpalLogic
  • 25-02-2016
13.47 divided by 3 is 4.49. so each yard costs 4.49
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE SOMEONE HELP ME I WILL GIVE YOU EVERY POINT POSSIBLE
PLEASE JUST CHECK IT OUT AND TRY YOUR BEST TO ANSWER. I WILL DEFINITELY AWARD BRAINLIEST :) A family has a monthly budget of $4,500. The dad works full time and
So I need help on this can someone help me
Why was the Georgia colony founded? as a haven for African indentured servants as a sanctuary for Puritan noblemen as a place to resettle people who had been i
Please Help Quick!Use the comparison test to determine whether the series is convergent or divergent.
20 POINTS HELP How does the symbolic description of music affect the poem's meaning? It suggests that the speaker does not literally hear the music, but only i
Why was the “Teddy Bear” used as a symbol of the man (the Theodore Roosevelt bear)
someone please help me!!! this is due tomorrow and it is part of my grade please help me 35 points pleade solve and show work!! 1, 3 and 5 are already done!​
I need help on what to do please
What is the cell structure that acts as the “brain” for the cell