tjj1 tjj1
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

which is a better deal $160 for 5g or $315 for 9g and what is the unit rate for the better deal

Respuesta :

akaAleena
akaAleena akaAleena
  • 26-02-2016
$160 for 5g is a better deal and the unit rate is $32 per g
Answer Link

Otras preguntas

when would the committee of elders call upon the receiver for advice
A plane has a takeoff speed of 88.3m/s and requires 1365m to reach that speed .determine the acceleration of the plane and the time required to reach this speed
why are atoms considered the basic unit of matter
Name the energy resource that involves extracting heat from rocks
Can you please answer the questions 2,4, and 5
what is the gcf of 54 and 90
A horizontal line through point -7,8
Convert 28/50to a percent
Factorise 8x^ + 4xy ?
How do you find the derivative of y=ln(cos(x))y=ln(cos(x)) ?