Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

What fractional part of a day do you spend sleeping if you sleep 8 hours per day?
determine the amount of significant figures: 11 soccer players
People who are overweight are always genetically predisposed to being overweight the lacks motivation to try to manage the way aren't necessarily well nourished
Which of the following was not a goal of the Crusades? (5 points) A. stopping the spread of Islam to Europe B. conquering land en route to the Holy Land C. mod
Ma camarade de chambre où sont les draps. Hassan quand il faut sortir la poubelle. Je le fonctionnement du congélateur. Vous les étudiants des autres ch
5 over square root 35x
the average adult human male has a total blood volume of 5.0 L. if the concentration of sodium ion in this average individual is 0.135 M, what is the mass of so
in the game of yahtzee,, on the first roll five dice are tossed simultaneously. what is the probability of rolling five of a kind on the first roll?
Who were the original Knights of Labor? A. A group of factory owners in the steel industry B. A group of skilled workers who made clothes C. An army unit that s
How are precautions that researchers in the Antarctic take similar to those that students follow in a lab?