trashburgerr trashburgerr
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

rob bought a magazine for $3 and five erasers, he spent a total of $13. How much did each eraser cost

Respuesta :

Haileybidinger
Haileybidinger Haileybidinger
  • 23-08-2018
You first do 13-3 because that’s how The magazine cost. You end with 10, then divided by five because you have five erasers. The answer is $2 per eraser.
Answer Link

Otras preguntas

Who is Valerie Basay?​
Sunlight shines in the moon ,then we see the light reflecting from the moon what is another word for reflecting ???
PLEASE HELPPPP!! I KNOW THE ANSWER IS NOT 495. I WILL MARK WHOEVER GETS IT RIGHT THE BRAINLIEST
Construct a triangle PQR , where QR = 6.5cm,PR = 7.8cm and
What are some products and services that may be purchased by calling the eight companies customer service number
True or False. If the statement is true do nothing. If the statement is false, re-write it so it is a true statement. True or False. Most slaves were concentrat
Analyze the chart below and answer the question that follows. Carefully study the chart. If the trends seen on this chart continue, future literacy rates would_
The perimeter of a triangle is 26 feet. The second side is twice as long as the first. the third side is 1 foot longer than the second side. What is the length
6th grade math- x + 2 =? x - 2 =? 2x =? x ÷ 2=? please help asap :((
After transcription has occurred the mRNA will leave the nucleus and find its way to the which organelle