Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

Carpet, padding, and installation costs $23.23 per sq. yd. how much would it cost to carpet both bedrooms.
A Magellanic penguin is at an initial position of 4 m and waddles to a position of 8 m in 8 s. What is the penguin’s average velocity?
Which type of sentence is a statement and uses a period? A. declarative B. imperative C. nominative D. interrogative
Read the excerpts from part 5 of Zeitoun. Excerpt 1: Some nights Zeitoun struggles to sleep. Some nights he thinks of the faces, the people who arrested him, wh
2/3 ×4= find the product
What term is used to describe the amount of energy it takes for 1 gram of a substance to be raised one degree in temperature? A) Specific energy B) Specific hea
distort : falsify :: A. contend : avoid B. avert : prevent C. retort : argue D. infer : subvert
During the 15th century, who was known as one of the most enthusiastic supporters of portuguese exploration? a. prince henry b. francisco pizarro c. ferdinan
Use-case points is a project effort estimation approach based on unique features of _______ and object orientation.
how do i graph a fraction