gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If Apple's cost $3.50 per pound how much would 1 1/2 pounds cost

Respuesta :

jade13cox
jade13cox jade13cox
  • 21-10-2018

5.25

3.50 for one pound and half of that is 1.75. so 3.50 + 1.75=5.25

Answer Link

Otras preguntas

The most significant holiday for Christians worldwide is Christmas, which is observed in remembrance of the birth of Jesus Christ, whom they see as the Son of G
Project: Designing an E-commerce Site Take some time to do some research about small businesses in your area. Select one and use HTML to design a simple site th
can anyone help me.​
đạo hàm cấp 1 của hàm số y=ln(arctan (-x)) là
In July, Debbie’s husband moved out, and she has not seen him since. Debbie has supported her young baby since that time. What is Debbie’s filing status?
Is the atmosphere seen on the planet mars?
Read the guarantee of the right of property in French Declaration of 1789 (art. 2 and 17); Italian Statuto albertino of 1848 (art. 29), Weimar constitution (art
Which of the following best describes the Quartering Act? A. Colonists were required to pay a quarter tax on sugar B. Colonists were required to supply housing
7 Radon-222 is radioactive. It can be represented as 222 Rn. 86 For a neutral atom of radon-222, state 1. the number of protons, 2. the number of neutrons, 3. t
what has the non indigenous done to disrupt the mi'kmaq fishery dispute