gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If nuts coat $9.20 per pound how much would 2 1/4 pounds cost

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 21-10-2018

9.20 divides by 4 is 2.3 per quarter pound


There are 9 quarters in 2 1/4


So 9 times 2.3 is 20.7

Answer Link
katherinrose3
katherinrose3 katherinrose3
  • 21-10-2018
Twenty dollars and seventy cents
Answer Link

Otras preguntas

HELP QUICK DUE SOON Refer to Inside Out and Back Again for a complete version of this text.In Vietnamese culture, men and women are viewed differently and expec
Drag each label to the correct location. Each label can be used more than once. Match each statement with the two fields of Earth and space science it draws fro
a circle rug measures 8ft across. what is the area of the rug
After a particularly warm and wet summer, there is a spike in the population of tsetse flies in a rural sub-Saharan village. Many of the inhabitants begin to co
Find the value the question below in simplified sure form 1+cos 240° 1 - cos 240
Complete the table, will choose brainliest.
Practicing soccer skills works most muscles groups. Question 5 options: True False.
Explain how developing personal competence (for example, using the athletic stance in a variety of physical activities) can increase confidence and success in t
Why are bird and insect analogous structures
Complete the following statement. 60% of $55 =